ROTARY HAMMER1500W TOLSEN Silver
KSh 17,000
In stock
GS approved
• Rated voltage: 220V~240V
• Frequency: 50Hz
• Input power: 1500W
• No load speed: 850rpm/min
• Impact rate: 4150bpm
• Impact force: 5.5J
• Max in steel: 13mm
• Max in concrete: 32mm
• Max in wood: 42mm